Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
ARANAN ŞAHISLAR YAKALANDI
09.10.2017  

MUŞ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ 

BASIN BÜLTENİ

                                                                                                                

İl Emniyet Müdürlüğümüzce Aranan Şahısların Yakalanmasına Yönelik Türkiye Genelinde Eş Zamanlı Olarak Yapılan Operasyonda;

-  “Bina içerisinde Muhafaza Altına Alınmış Olan Eşya Hakkında Hırsızlık”, “Hükümlü Veya Tutuklunun Kaçması” ve “Nitelikli Olarak Konut Dokunulmazlığını İhlal Etmek” suçlarından hakkında 5 yıl 15 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan Ü.G. isimli şahıs yakalanmış, çıkarıldığı adli mercilerce TUTUKLANARAK ceza evine gönderilmiştir.

-  “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama” ve “Hükümlü veya Tutuklunun Kaçması” suçlarından hakkında 4 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan A.A. isimli şahıs yakalanmış, çıkarıldığı adli mercilerce TUTUKLANARAK cezaevine gönderilmiştir.

-  “Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma”, “Resmi Belgede Sahtecilik” ve “Konut Dokunulmazlığını İhlal” suçlarından hakkında 3 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan F.Ö. isimli şahıs yakalanmış, çıkarıldığı adli mercilerce TUTUKLANARAK cezaevine gönderilmiştir.

-  “Kamu Malına Zarar Verme” ve “Kilitlenmek Suretiyle Muhafaza Alınan Eşya Hakkında Hırsızlık” suçundan hakkında 1 yıl 11 ay 10 gün hapis cezası bulunan R.T. isimli şahıs TUTUKLANARAK cezaevine gönderilmiştir.

-  “Mala Zarar Verme” suçundan hakkında 10 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan K.B. isimli şahıs yakalanmış, çıkarıldığı adli mercilerce TUTUKLANARAK cezaevine gönderilmiştir.

-  “Borçlunun Ödeme Şartını İhlal” suçundan haklarında 3’er ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan F.Ş., V.E., K.K. isimli şahıslar serbest kalırken E.T. ve H.P. isimli şahıslar TUTUKLANMIŞTIR,

-  “PKK/KCK Terör Örgütü Propagandası Yapmak” suçundan aranması bulunan Y.D. isimli şahıs,

-      “Resmi Belgede Sahtecilik”, “Hükümlü Veya Tutuklunun Kaçması”, “ Başkalarına Ait Kimlik Veya Kimlik Bilgilerini Kullanma” suçundan hakkında yakalama emri bulanan M.Ç. isimli şahıs yakalanmış, çıkarılmış olduğu adli mercilerce ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştır.

-   Ayrıca çeşitli suçlardan haklarında yakalama kararı bulunan 5 şüpheli şahıs ile toplamda 17 şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, bu şahıslardan 7’si TUTUKLANMIŞ, diğer şahıslar haklarında gerekli yasal işlemler yapılmıştır.

 

Muş Emniyet Müdürlüğü olarak İlimizde, halkımızın can ve mal güvenliği için her türlü olayın önlenmesine yönelik çalışmalarımız kararlılıkla devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.                  

 

MUŞ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ  

 
 
 • Polis Radyosu
 • Kurumsal E-Posta
 • Polsan
 • Polis Eşleri Derneği
 • UPEM
 • TUBİM
 • Suç Önleme Sempozyumu
 • UTSAS Sempozyumu
 • İçişleri Bakanlığı
 • BİMER
 • KGYS