Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
TRAFİKTE ÖNCELİK YAYALARIN
07.02.2019  
MUŞ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

BASIN BÜLTENİ

 

  TRAFİKTE ÖNCELİK YAYALARIN

 

           İçişleri Bakanlığımız tarafından “ Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganı ile 2019 yılı boyunca sürecek olan “ Yaya Öncelikli Trafik” yılı ilan edilmiştir.

           Kampanyanın içeriği hakkında bilgilendirme yapan Trafik Şube Müdürlüğü “Karayolları Trafik Kanununun 74/a ve 74/b maddelerine istinaden yaya ve okul geçitlerini kullanan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermeyen araç sürücülerine 488 TL cezai işlem uygulanacağını belirtti”.  

           Bu amaçla 06 Şubat 2019 günü başlayan kampanya İl genelinde Valimiz Doç. Dr. İlker GÜNDÜZÖZ, Vali Yardımcıları, Belediye Başkanı, Garnizon Komutanı, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürümüz Sayın Ahmet ARIBAŞ, Kurum Müdürleri ve öğrencilerin de katılımı ile Valilik Binası önünde yer alan yaya geçidi ve İl genelindeki yaya geçitlerinde Polis ve Jandarma personeli tarafından “Yaya Öncelikli Trafik” konulu el broşürleri dağıtılmıştır. Etkinlik daha sonra Türk Telekom İlköğretim Okulundaki program ile devam etmiştir.

İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının azaltılması ve trafik güvenliği konusunda farkındalığı oluşturmak amacıyla 06.02.2019 günü Türkiye genelinde başlatılan “Yaya Öncelikli Trafik” konulu uygulama ve denetimler çeşitli etkinliklerle yıl boyunca devam edecektir.    

Sürücü ve yaya güvenliği amacıyla yapmış olduğumuz denetimlerimiz büyük bir azim ve kararlılıkla devam edecektir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

           

MUŞ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ  

​​
 
 
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Polis Eşleri Derneği
  • Suç Önleme Sempozyumu
  • İçişleri Bakanlığı